Hürriyet Mahallesi Kiraz Yolu Kavşağı No:9 Ödemiş/İZMİR
trende

Prefabrik Dekorunda Bu 4 Detaya Dikkat!

03.12.2020
166
Prefabrik Dekorunda Bu 4 Detaya Dikkat!

Son dönemde beton yapıların yerini prefabrik almaya başladı. 1999 depremiyle beraber süre gelen prefabrik gerekliliği doğdu. Depreme dayanıklı olan bu yapılar, sağlam oldukları kadar kullanımına dekoruna dikkat edilmelidir. İsteğinize göre özelleştirebildiğiniz yapıya sahipler. Hızlı üretim ve hızlı kurulum avantajına sahiptirler. Prefabrik yapımı bittik den sonra eklemeler çıkarmalar yapabilirsiniz. Kişinin isteğine göre imal edilen prefabrik kullanıcısını büyük ölçüde tatmin ediyor. Uygun kullanım için bölgeye göre panel seçimi yapmak, kat yalıtım malzemesi kullanmak prefabriği kullanışlı hale getirecektir. Prefabrik yapılar doğru yere ve doğru zamanda konulması çok önemlidir. Daha çok yaz aylarını tercih etmeniz, prefabrik kurulurken yağmur, kar, dolu gibi doğa olaylarından etkilenmemesi için tercih edilebilir. Bu aşamalardan sonra prefabrik dekorunda 4 detaya dikkat etmelisiniz.

 • İlk olarak duvara yapılacak delme, çakma işlemleri evin panellerine, yalıtımına büyük ölçüde zarara vereceği için dikkat etmelisiniz ve kaçınmalısınız. Genelde montajı gerekmeyen eşyalar kullanmalısınız. Ayağı olan televizyon vb. ürünler tercih edilmeli.
 • Prefabriğin boyasını fırça, rulo yerine yağlı boya ve basınçlı makinalarla yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra işçiliğini prefabrik ustasına yaptırmak da faydı olduğunu söyleyebiliriz. Fırça, rulo kullanımında kötü görüntü elde edileceği gibi, kısa süreli bir iş ortaya çıkar.
 • İşlemler, seçimler, dekorları yaparken maliyetlerini de hesaplamalısınız. Beton yapıya göre minimal düzeyde masrafınız olacaktır. Masraf hesaplaması yapmadan işe başlanması size kötü sürprizler çıkarabilir. Bu nedenle önce masraf analizi yapıp sonra işlemleri başlatmalısınız. Dekorlarınızı önceden seçmek prefabriğinizin daha doğru, daha hızlı bitmesine de yardımcı olacaktır.
 • Dekor yaparken hafif ürünler seçmelisiniz. Minimaliz ürün tercihi olması daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Beton yapıdan daha ince duvarlara sahip olduklarından ağır malzeme duvarlara zarar vereceğinden seçimleriniz hep hafifi ürünler olmalı. Ayaklı raflar vb. Prefabriğin ömrünü koruma açısından çok önemlidir. Seçimlerinizi bu yönde yapmaya dikkat etmelisiniz.

Sizde bir kişiye göre özel, kullanışlı, prefabrik sahibi olmak isterseniz deneyim sahibi güvenilir prefabrikler için Ödemiş Prefabrik’i arayabilirsiniz, orada bulabilirsiniz. Yapmış oldukları projelere bakmanızı tavsiye ederiz.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları - 6 Yorum
 1. Hüseyin dedi ki:

  Ödemiş prefabrik konutları çok iyi görünüyor. Bahçede her yerde kurdurabilirsiniz. 👍

 2. batuhan dedi ki:

  gercekten mukemmelsiniz ödemiş prefabrik tesekkurler kullanisli prefabrikin adresi sizsiniz

  1. Veymel dedi ki:

   Cok mukemmel gozukuyor hayirli bereketli calismalar.

 3. Merve dedi ki:

  Ödemiş prefabrik ev güzel gözüküyor
  İlerde yaptırabilirim

 4. Selen güzel dedi ki:

  Tebrikler güzel çalışma

 5. Mert dedi ki:

  Prefabrik evlerin depreme dayanıklılığindan bahsetmişsiniz özellikle İzmir depreminin acılarını sarmaya çalışılan bu dönemde İzmir çevresinde prefabrik tercihlerinin artacağını düşünüyorum. Ödemiş prefabrik olarak işlerinizin yakın takibindeyim.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: