Hürriyet Mahallesi Kiraz Yolu Kavşağı No:9 Ödemiş/İZMİR
trende

İyi Bir Prefabrik İçin 5 Altın Tavsiye

23.11.2020
216
İyi Bir Prefabrik İçin 5 Altın Tavsiye

İskelet Yapısı

İlk ve en önemlisi İskeletin yapısında kullanılan malzeme kalitesi. Sağlam iskelete sahip olan prefabrik yapı dayanıklı ve uzunu ömürlü olur. İskelet yapısına önem verin. Prefabrik üretici firmanın ürünlerinde kullandığı çelik kondisyon ürünlerini detaylı inceleyin. Türk standartlarına uygun olmasına dikkat edilmeli. İskelet taşıyıcı rol oynadığı için üzerinde fazla durmanız gerekir. İskeleti kadar beton zeminde iyi olması gerekir. Sadece iskeletinde kendi başına yeterli olmaz. Bu nedenle betonu sağlam atmanız gerekir.

Yalıtım Sistemi

      İkinci ve bir o kadarda önemli olan yalıtım sistemi. Isı yalıtımı bütçenize katkı sağlayacaktır. Paneller arasına Taş yünü, elyaf vb. ürünler yerleştirilmiş olmalı. Su geçirmez levhalar kaplı olmasına dikkat edilmeli.  Yalıtımı ne kadar güzel ise prefabriğin o kadar kullanışlı ve rahat olacaktır.  Sıcak, soğuk havayı fazlasını kestiği için kış ve yaz aylarında size rahatlık sağlayacaktır. Bu nedenle yalıtım sistemine de önem vermenizi tavsiye ederiz.

Üretici Firmanın Verdiği Garantiler

       Üçüncü tavsiyemiz üretici firmanın taktığı iç malzemelerin ne kadar süreli garantisinin olduğu bilgisidir. Herhangi bir problemde karşınızda muhatap bulabilmeniz için garantiye belgesine sahip olmanız gerekir. Kapı, zemin döşemesi, elektrik tesisatı, mermer, dolaplar vb. ürünlerin garantisi olmasına dikkat edilmeli. Garantisi olmayan firmalarla çalışmayın.

Prefabrik Çatı Malzemeleri

        Dördüncü tavsiyemiz ise çatı malzemelerinin kaliteli kullanılmasıdır. Çatı bir yapının önemli yerlerinden birisidir.  Çatı mahyası, çatı kaplama sacı, metal aşık, çatı makası gibi önemli malzemelerin kaliteli kullanılması tavsiye ederiz. Çatı yalıtımları zamanla oluşabilecek yağmur damlamaları gibi çeşitli doğa olaylarından koruması için çok önemli bir bilgi, tavsiyedir.

Depreme Dayanıklı olması

     1999 depreminden hemen sonra beton evler yerine tercih edilen prefabrik evlerin depreme dayanıklı olması gerekmektedir. Yapısı gereği esnek olan prefabrikeler deprem vb. gibi doğal afetlere dayanıklıdır. Buda bize çok büyük güven sağlamaktadır. Alacağınız prefabriklerin depreme dayanıklı olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Güvenilir, uygun, deneyim sahibi Ödemiş Kardeşler Prefabrik’i arayabilir size uygun dayanıklı ve güvenilir prefabriklere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ödemiş Kardeşler Prefabrik – 0542 442 59 07

Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. Didem Özkan dedi ki:

  Prefabrik konusunda güzel bir bilgi anlatımı yapılmış

 2. Birsah Türksoy dedi ki:

  Güvenilir güzel bilgiler için teşekkürler ödemiş prefabrik👏

 3. İbrahim Burak Türker dedi ki:

  Çok teşekkür ederim ödemiş prefabrik olmazsa bu kadar iyi tavsiyeleri bulamazdim iyiki varsınız evimin prefabrigi sizin sayenizde çok güzel oldu teşekkür ederim

 4. Yiğit dedi ki:

  Ödemiş prefabriğe teşekkürlerimi sunuyorum.Prefabrik satın aldım arazime o kadar memnun kaldım ki.Tğm arkadaşlarıma da tavsiye ettim.Aldığınız parayı sonuna kadar hak ediyorsunuz.

 5. Emirhan dedi ki:

  Harika prefabrik şeyler var

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: